Dunakilitin az épített örökségünk nem tartalmaz nagyon régi elemeket. Temetőnkről is elmondható ugyanez.
A temető a Helyi Építési Szabályzat szerint különleges területnek számít. A régmúltban a templom köré temetkeztek falunk lakói. A régi, templomot körülvevő temetőt 1775-ben szüntették meg. A jelenlegi temetőt 1776. március 17-én szentelték meg. Sírkertünk legrégebbi emléke a Rajkai úti sarkon álló Nepomuki Szent János szobor. 1783. május 24-én állíttatta az akkori kegyúr, gróf Illésházy János. A középső nagykeresztet 1861-ben állították.
A legrégebbi fönnmaradt fejfák 1900 előttiek, számuk folyamatosan csökken. Szépségük és koruk miatt igyekszünk megtartani ezeket.
A nagykereszt mellett jobbra található elhunyt lelkipásztoraink síremléke. Három helyi születésű pap is Kilitiben van eltemetve. A temetőben található nemes Beöthy Mihály 1848-as honvéd, koronás ezüst érdemkereszttel kitüntetett tanító (+1902), valamint több I. és II. világháborús hősi halott sírja is. A kiliti temetőben nyugszik a csallóközi Tejfalun született ornitológus, néprajzkutató és vadász Csiba Lajos (+1966) is.
A temető kerítését és a ravatalozót 1970 körül építették.
2007-ben Dunakiliti szülöttének, Horváth Ottónak nemes felajánlása nyomán a ravatalozóra egy harang került, mely utolsó útjára kíséri a dunakiliti lakosokat.
A ravatalozó felújítására (kívül és belül) 2015 nyarán került sor. A temetőben térköves utak kerültek kialakításra és kandeláberek világítják meg a temetőkertet az esti órákban. Ezzel is tisztelgünk őseink emléke előtt.
2018. nov. 1-jén emléktáblát avattunk a ravatalozó falán, mely a Dunakilitiről elszármazottaknak állít emléket.
Felirata: Mindazoknak emlékére állíttatott, kik itt születtek, de a sors máshová szólította őket. Hazánkon belül vagy külhonban élnek vagy holtak.
Az élőket szeretettel hazavárjuk, a holtaknak, ha templomaink harangjai megkondulnak, hangjuk szálljon sírjuk mélyére!
Nyugodjanak békében! Állíttatta: Dunakilitiért Egyesület 2018.
A sírkertben áll Csebi-Pogány Alajos kápolnája, melyet 1994-ben építtetett, majd dr. Pápai Lajos megyés püspök úr áldott meg. A kápolna előtt látható az építtető szobra. A családtagoknak külön sírhelye is van temetőnkben.
A temető védőterülete a telekhatárától számított 50 m széles területsáv. A védő területen belül kegyeletsértő, a temető működését zavaró építmény (pl. vendéglátóhely) nem építhető.
A lakosság számának gyarapodása szükségessé tette temetőnk bővítését, ezért a szomszédos telkekből vásároltunk területeket.
Sírkertünk gondozása a településen élőkkel valósul meg, a fűnyírást, karbantartást végzik a Dunakiliti Községüzemeltető Kft. alkalmazottai, a sírokra a lakosok fordítanak nagy figyelmet.