Az építkezés megkezdésekor az egész falu bekapcsolódott a munkálatokba, mesterek és segédek egyaránt. A kőművesek felhúzták a falakat, a tetőt Makky István ácsmester készítette. Mesterként itt dolgozott egy Salamon és egy Snóbli nevű ember is. A mennyezeten látható festményt Ballassa Mihály festette. Ő Rajkán lakott, onnét járt át minden nap. Munka közben gyönyörűen énekelt. A mennyezeti kép 4 angyalkát ábrázolt felhők között.
Kilitiről járt át a pap misézni. Jó időben lovas kocsival, télen szánnal mentek érte a falubeliek. Az sem volt ritka, hogy gyalog jött át. Lakott a faluban egy Pintér nevű kanonok, ő segítette ki a misézésben, ha nem tudott jönni Mészáros József plébános. Tejfaluszigeten a Duna-ágon átvezető pici gyaloghidat róla nevezték el Pintér hídnak.
A tejfaluszigeti kápolna építésének 80. évfordulójára a hívek adományaiból és az Önkormányzat támogatásával kívül belül megújult. A belső festéskor csak két angyal került a falra, de a helyiek ennek is nagyon örülnek. Az oltárkép Szent Mihályt ábrázolja. A kiskápolna búcsúnapja szept. 29., Szent Mihály-napja.
A kápolnában havonta egy alkalommal van istentisztelet, de ha bárki szeretné megnézni, a szemközti lakók szívesen segítenek ebben.